Samorząd Uczniowski Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Terespolu

Przewodniczący SU ALO

Kamila Loda

Zastępca przewodniczącego

Dominika Miareczka

Skarbnik Liza Philips

Sekretarz Dominika Planda

26 maja 2018 r. odbyło się spotkanie rocznika 1989 - 1993 25 lat po egzaminie dojrzałości. W spotkaniu oprócz absolwentów brały udział wychowawczynie Krystyna Pucer i Joanna Moździerz http://zsoterespol.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=241

Biblioteka multimedialna

Ministerstwo Cyfryzacji uruchomiło platformę, na której każdy nieodpłatnie znajdziecie ebooki oraz audiobooki lektur szkolnych.Wszystko, co trzeba zrobić, to odwiedzić w Internecie stronę lektury.gov.pl/ i wybrać z listy książkę, na której nam aktualnie zależy.
 

liczba odwiedzin: 650510

Poniedziałek 25.06.2018

Poniedziałek 25.06.2018

   Terespolskie Studio Filmowe  Zdjęcia- Eryk Kaliszuk i Marek Prokopiuk Montaż - Eryk Kaliszuk                       

Jak do nas trafić?

Źródło: MM Projekt Biper TV

Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Terespolu. Klasy pierwsze w roku szkolnym 2018/2019

              1.  Klasa I a bezpieczeństwo narodowe  (mundurowa)

 z rozszerzonymi przedmiotami: język polski, język angielski, historia, wiedza o społeczeństwie oraz przedmioty uzupełniające: bezpieczeństwo narodowe i elementy prawa

2. Klasa I b matematyczno-przyrodnicza                      

z rozszerzonymi przedmiotami: matematyka, biologia, chemia, geografia

3. Klasa I c humanistyczno-lingwistyczna

z rozszerzonymi przedmiotami: język polski, język rosyjski, język angielski, historia

 

Uwaga! Terminy rekrutacji do szkoły podstawowej!

 • W dniach 13-16.06 młodzież ALO o profilu straż graniczna uczestniczyła w zajęciach survivalowych w Ogonkach. Już pierwszego dnia przekonaliśmy się, że wszyscy są dzielni i odpowiedzialni podczas przejścia przez wciągające bagna. Drugiego dnia próbowali swoich sił podczas zjazdu i wspinaczki na linach z wysokiego mostu, następnie były zajęcia z bronią w terenie. Bardzo spodobały im się zajęcia na wodzie – czyli żeglowanie. Mimo tak napiętego planu dnia, mieliśmy czas na relaks – kąpiel w jeziorze, opalanie się, ognisko, dyskoteka. Będąc na Mazurach nie moglibyśmy nie skorzystać z wycieczek do Wilczego Szańca, czy Mamerek. W drodze powrotnej zwiedzaliśmy piękne Giżycko. Nasz wyjazd był wyjazdem integracyjnym z ALO w Białej Podlaskiej, dzięki zaangażowaniu pana pułkownika Artura Arteckiego.  Organizacją zajęć survivalowych zajęli się wykwalifikowani instruktorzy, którym dziękujemy za dostarczenie tylu pozytywnych wrażeń. http://zsoterespol.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=242

 •  Zdjęcie z wręczenia nagród laureatom konkursów przedmiotowych. W dniu 24 maja 2018 r. Mateusz Stawski uczeń klasy II gimnazjum otrzymał z rąk pani kurator Teresy Misiak  dyplom i nagrodę książkową za zdobycie tytułu laureata konkursu fizycznego . Do konkursu ucznia przygotowała pani Anna Osypowicz.

 • Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Uczestnicy przygotowywali prezentację multimedialną w języku rosyjskim. Cel konkursu - popularyzacja wśród dzieci i młodzieży nauki języka rosyjskiego, kształtowanie wyobraźni, umiejętności plastycznych i umiejętności informatycznych uczniów. Najlepsze prace zostały wysłane do Warszawy i rozpatrywane w kategorii ogólnopolskiej. Nasza uczennica – Liza Philips została nagrodzona pamiątkowym dyplomem.

 • Przy własnoręcznie upieczonych babeczkach i soczku lepiej omawia się poważne zagadnienia związane z funkcją rodziny na lekcji wdżwr.

 • 9 maja 2018 r uczniowie kl. I ALO odwiedzili placówkę Komisariatu Policji w Terespolu. Młodzież zapoznała się ze stanem bezpieczeństwa i zagrożeniami występującymi w mieście oraz warunkami pracy policjantów.

 • Dzisaj świętujemy 227 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Młodzież z klasy I Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego aktywnie uczestniczyła w obchodach tego Święta. http://zsoterespol.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=239

Aktualności

Kontakt

 • Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Terespolu PSW im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej. Szkoła Podstawowa nr 2 w Terespolu z oddziałami gimnazjalnymi.
  ul. Wojska Polskiego 88
  21-550 Terespol
 • 83 375 20 04

Galeria