Samorząd Uczniowski ALO

Zarząd Rady Samorządu Szkolnego:
Przewodniczący RSU- Kasia Parafiniuk
Zastępca RSU - Kamila Loda
Skarbnik- Lizaveta-Monika Philips
Sekretarz - Julia Eustrat
Członkowie -
Dominika Miareczka
Kinga Zając
Karolina Zajączkowska
Filip Szulc
Dominik Osypowicz
Tomek Wasil
Dorota Pilipczuk
Dominika Planda
Kuba Tymon

Biblioteka multimedialna

Ministerstwo Cyfryzacji uruchomiło platformę, na której każdy nieodpłatnie znajdziecie ebooki oraz audiobooki lektur szkolnych.Wszystko, co trzeba zrobić, to odwiedzić w Internecie stronę lektury.gov.pl/ i wybrać z listy książkę, na której nam aktualnie zależy.

Środa 16.01.2019

Szkolna zbiórka baterii.

Drodzy Uczniowie, Szanowni Państwo !

W trosce o środowisko postanowiliśmy zorganizować na terenie szkoły  zbiórkę baterii.

Baterie można przynosić i wrzucać do pojemnika znajdującego się na dolnym korytarzu.

Zbiórka baterii trwa od 15 października 2018 r. aż do odwołania.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W AKCJI.

Jak do nas trafić?

POMÓŻMY ZWIERZĘTOM ZE SCHRONISKA „AZYL”

SERDECZNIE ZACHĘCAMY WSZYSTKICH DO WZIĘCIA UDZIAŁU W ZBIÓRCE DARÓW NA RZECZ SCHRONISKA DLA ZWIERZĄT „AZYL” W BIAŁEJ PODLASKIEJ.SCHRONISKO POTRZEBUJE: KARMY DLA PSÓW I KOTÓW,, MISEK, GARNKÓW, PODUSZEK, KOCÓW ITP.ZBIÓRKA ODBYWA SIĘ DO FERII ZIMOWYCH, A DARY BĘDĄ SYSTEMATYCZNIE PRZEKAZYWANE DO SCHRONISKA.ZBIÓRKĄ ZAJMUJE SIĘ SAMORZĄD UCZNIOWSKI LICEUM I SZKOŁY PODSTAWOWEJ WŁĄCZMY SIĘ DO AKCJI, POMÓŻMY PUPILOM .

• Kolejny sukces uczniów Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego

Marta Juszczuk, Liza Philips i Julia Eustrat zakwalifikowały się do etapu okręgowego  50 Olimpiady Języka Rosyjskiego, który odbędzie się w marcu 2019 r w Lublinie. Ни пуха, ни пера! (Czyli trzymamy kciuki) Uczestnikom tegorocznych zmagań gratulujemy uzyskanych wyników i życzymy powodzenia w kolejnym etapie! Opiekunem merytorycznym uczniów jest Elżbieta Kuczko - nauczyciel języka rosyjskiego.
    Поздравляем с успехом!!!!
    Olimpiada Języka Rosyjskiego jest olimpiadą przedmiotową, której laureaci i finaliści, zwolnieni są z egzaminu maturalnego z przedmiotu „język obcy nowożytny – język rosyjski”.

• Wieczór Charytatywny " Dar Serc"

11 grudnia 2018 r. odbył się w naszej szkole Wieczór Charytatywny Dar Serc. Koncert zorganizowano we współpracy z Towarzystwem Pomocy im. Świętego Brata Alberta w Terespolu. Uświetniły go występy uczniów Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Terespolu oraz Szkoły Podstawowej nr 2.
    Koncertowi towarzyszyła kwesta do puszek oraz kiermasz bożonarodzeniowy, podczas którego można było kupić ozdoby  i kartki świąteczne a także ciasta upieczone przez pracowników naszej szkoły.  Dochód z kwesty i  sprzedaży   wyniósł 719 zł 44gr.Organizatorzy dziękują za wspólne spędzenie wieczoru i okazany „dar serca”, który przyniesie radość potrzebującym.http://zsoterespol.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=257 fot. M. Prokopiuk
    15 grudnia odbyła się zbiórka żywności w sklepach Tesco, Groszek przy ul Topolowej i Delikatesach Centrum. Zebrane artykuły spożywcze zostały przekazane do dyspozycji Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta.

• BRAWO  WIKTORIA!

6 grudnia br. w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Zamościu odbyło się podsumowanie wojewódzkiego konkursu z zakresu rynku pracy, dotyczącego stworzenia gry planszowej powiązanej z tematem „Planowania kariery zawodowej”. Uroczystą galę  otworzył zastępca Wojewódzkiego Komendanta OHP  Marek  Drączkowski. Ogłoszono wyniki etapu finałowego. Miło nam poinformować, iż I miejsce zajęła uczennica Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Terespolu Wiktoria Wowczeniuk.

• Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Terespolu PSW im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej. Szkoła Podstawowa nr 2 w Terespolu z oddziałami gimnazjalnymi.