• Kolejny sukces uczniów Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego

  Marta Juszczuk, Liza Philips i Julia Eustrat zakwalifikowały się do etapu okręgowego  50 Olimpiady Języka Rosyjskiego, który odbędzie się w marcu 2019 r w Lublinie. Ни пуха, ни пера! (Czyli trzymamy kciuki) Uczestnikom tegorocznych zmagań gratulujemy uzyskanych wyników i życzymy powodzenia w kolejnym etapie! Opiekunem merytorycznym uczniów jest Elżbieta Kuczko - nauczyciel języka rosyjskiego.
  Поздравляем с успехом!!!!
  Olimpiada Języka Rosyjskiego jest olimpiadą przedmiotową, której laureaci i finaliści, zwolnieni są z egzaminu maturalnego z przedmiotu „język obcy nowożytny – język rosyjski”. Zasadniczym celem Olimpiady Języka Rosyjskiego jest popularyzowanie praktycznej znajomości języka rosyjskiego jako jednego z języków o znaczeniu międzynarodowymNie mniej ważnym celem zawodów jest kształtowanie zainteresowania dorobkiem kulturowym i cywilizacyjnym Rosji ze szczególnym uwzględnieniem literatury, sztuki, historii, geografii i polityki, a także umiejętności przekazania w języku rosyjskim powyższych treści w odniesieniu do Polski.Udział w Olimpiadzie stwarza także okazję do realizacji co najmniej jeszcze jednego celu – wychowawczego. Uczestnicy tego szlachetnego współzawodnictwa mogą obiektywnie sprawdzić swoje możliwości i swój charakter wśród równych sobie, nauczyć się zdrowej i szlachetnej rywalizacji.

  11.01.2019 07:31 | więcej »
 • Wieczór Charytatywny " Dar Serc"

  11 grudnia 2018 r. odbył się w naszej szkole Wieczór Charytatywny Dar Serc. Koncert zorganizowano we współpracy z Towarzystwem Pomocy im. Świętego Brata Alberta w Terespolu. Uświetniły go występy uczniów Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Terespolu oraz Szkoły Podstawowej nr 2.
  Koncertowi towarzyszyła kwesta do puszek oraz kiermasz bożonarodzeniowy, podczas którego można było kupić ozdoby  i kartki świąteczne a także ciasta upieczone przez pracowników naszej szkoły.  Dochód z kwesty i  sprzedaży   wyniósł 719 zL44gr.
  Datki pieniężne zostaną przeznaczone do przygotowania paczek żywnościowych, które przed Świętami Bożego Narodzenia zostaną przekazane najuboższym mieszkańcom Terespola.
  Organizatorzy dziękują za wspólne spędzenie wieczoru charytatywnego i okazany „dar serca”, który przyniesie radość potrzebującym. Akcję Dar Serc  koordynowały p. Anna Osypowicz i p. Joanna Moździerz. Część artystyczną przygotowały p. Dorota Szprychel i p. E. Kuczko. Dekoracje  wykonała p. E. Drobysz.http://zsoterespol.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=257 fot. M. Prokopiuk

  15 grudnia odbyła się zbiórka żywności w sklepach Tesco, Groszek przy ul Topolowej i Delikatesach Centrum. Zebrane artykuły spożywcze zostały przekazane do dyspozycji Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta. 

  17.12.2018 18:19 | więcej »
 • BRAWO WIKTORIA!
  6 grudnia br. w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Zamościu odbyło się podsumowanie wojewódzkiego konkursu z zakresu rynku pracy, dotyczącego stworzenia gry planszowej powiązanej z tematem „Planowania kariery zawodowej”. Uroczystą galę  otworzył zastępca Wojewódzkiego Komendanta OHP  Marek  Drączkowski. Ogłoszono wyniki etapu finałowego. Miło nam poinformować, iż I miejsce zajęła uczennica Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Terespolu Wiktoria Wowczeniuk. Wszyscy laureaci zostali nagrodzeni. Konkurs został przeprowadzony wśród młodzieży szkolnej przez doradców zawodowych z Młodzieżowych Centrów Kariery OHP na terenie województwa lubelskiego. Zwycięska gra Wiktorii ”Znajdź swój talent”, zgodnie z regulaminem niebawem zostanie profesjonalnie wydana i będzie służyła w pracy nie tylko pracownikom OHP ale także wszystkim tym którzy uwielbiają planszówki i chcą lepiej poznać posiadane zainteresowania a także odkrywać swoje nowe talenty. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy !   
  10.12.2018 19:30 | więcej »
 • Kolejny sukces Wiktorii !
  20 listopada br. w siedzibie Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Białej Podlaskiej roztrzygnięto II etap konkursu z zakresu rynku pracy, dotyczący utworzenia gry planszowej " Planowanie kariery zawodowej". Praca Wiktorii Wowczeniuk uczennicy kl II ALO" Znajdź swój talent". została wysoko oceniona przez komisję konkursową. Celem tej gry jest rozwijanie ciekawości i chęć zdobywania wiedzy na temat kariery zawodowej oraz poznanie siebie i własnych możliwości. Serdecznie gratulujemy laureatce. Konkurs został przeprowadzony przez doradcę zawodowego terespolskiej jednostki MCK OHP panią Agnieszkę Bieńkowską w ramach utrzymania rezultatów projektu "OHP jako realizator usług rynku pracy".
  06.12.2018 10:55 | więcej »
 • Andrzejki na wesoło.
  Dnia 30 listopada odbyly się Andrzejki. W imprezie wzięły  udział klasy 4 i 5 szkoly podstawowej. Pyszne babeczki z wróżba i upiekly uczennice 2 klasy ALO . Następnie rozpoczęły się zabawy z laniem  wosku oraz malowanie twarzy wszystkim zebranym. http://zsoterespol.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=256
  05.12.2018 19:23 | więcej »
 • Pamięć o tych, którzy odeszli.

  31 października uczniowie klasy I i II Akademickiego Liceum sprzątali groby nauczycieli na miejscowym cmentarzu, zapaliliśmy na grobach znicze - symbol pamięci całej społeczności szkolnej. Wspominaliśmy pedagogów, których już nie ma wśród nas, a od których dostaliśmy najcenniejszy dar - wykształcenie.1 listopada uczniowie z klas mundurowych brali udział w kweście na cmentarzu.http://zsoterespol.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=254

  08.11.2018 11:04 | więcej »
 • Wizyta gości z Brześcia.

  26 października 2018 r. do Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego przybyło z wizytą 20 uczniów i 5 nauczycieli z Gimnazjum nr 2 w Brześciu z dyrektorem Romanem Granicznym. Goście zwiedzali Prochownię w Terespolu, uczestniczyli w zajęciach języka angielskiego, pokazach fizycznych, brali udział w zawodach strzeleckich na strzelnicy laserowej.  Uczniowie z Brześcia przedstawili prezentację o swoim mieści i szkole oraz zaśpiewali piosenkę. Wizyta przebiegła w bardzo sympatycznej i życzliwej atmosferze. Szybko uczniowie z obu szkół znaleźli wspólny „język” i wspólne tematy do rozmów. Dziękując za serdeczne przyjęcie, nauczyciele i młodzież z Brześcia zaprosili do szybkiej rewizyty. Dzięki pobytowi uczniów zza Buga, uczniowie terespolskiego liceum mieli możliwość nawiązania nowych znajomości oraz poznania rówieśników z niedalekiego Brześcia. http://zsoterespol.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=253

  05.11.2018 13:26 | więcej »
 • Ślubowanie klasy I Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Terespolu

   W dniu 3 października 2018 r. w odbyło się uroczyste  ślubowanie uczniów klasy I Akademickiego  Liceum Ogólnokształcącego w Terespolu. Było to święto całej społeczności nowego liceum, na które przybyli liczni goście: burmistrz Miasta Terespol Jacek Danieluk, przewodniczący Rady Miasta Terespol Jarosław Tarasiuk, wiceprzewodnicząca Rady Miasta Ewa Zając, sekretarz Miasta Terespol Józef Paderewski, radni miasta Terespol, Komendant Straży Granicznej w Terespolu ppłk Piotr Dumicz, Komendant Komisariatu Policji w Terespolu inspektor Robert Cybulski, pan dyrektor Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w Terespolu Zenon Iwanowski, pani dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Anna Pietrusik, nauczyciele oraz duża grupa rodziców uczniów klasy pierwszej.Witając wszystkich obecnych pan dyrektor Bogusław Korzeniewski w serdecznych słowach podziękował wszystkim osobom, które przyczyniły się do utworzenia Liceum. Stwierdził, iż  możemy z dumą powtórzyć słowa poety i pisarza Paulo Coelho  „To, co dziś jest rzeczywistością, wczoraj było nierealnym marzeniem”. Szkoła się zmienia, przybywa uczniów, poprawie ulegają warunki nauczania. W okresie wakacji dzięki zaangażowaniu pana burmistrza Jacka Danieluka oraz przychylności radnych miasta Terespol przeprowadzony został remont hali sportowej oraz korytarza na piętrze. W niedalekiej przyszłości planowane jest zakupienie wyposażenia multimedialnego do pracowni języka angielskiego oraz rosyjskiego.Burmistrz miasta pan Jacek Danieluk z satysfakcją stwierdził, że wysiłek wielu życzliwych, oddanych sprawie terespolskiej oświaty osób wpłynął realizację tego ważnego dla miasta przedsięwzięcia, jakim było utworzenie liceum. Stwierdził, że jest przekonany o sukcesie szkoły i dalszym pomyślnym jej rozwoju. Zapewnił ze swej strony o dalszym wspieraniu szkoły. Kulminacyjnym punktem stało się uroczyste przyjęcie mundurów z rąk pana pułkownika Artura Arteckiego. Uczniowie nie kryli wzruszenia i tremy towarzyszącej tak niecodziennej w ich życiu ceremonii. W rocie ślubowania uczniowie zapewniali, że będą dobrymi uczniami, wzbogacającymi swoją wiedzę,  dbającymi o honor i dobre imię szkoły z szacunkiem odnoszącymi się innych osób. Zapewniali, iż staną się chlubą dla rodziców, nauczycieli i środowiska lokalnego. W części artystycznej uczniowie klasy I ALO, zaprezentowali bogaty program poetycko – muzyczny. Były chwile wzruszeń i refleksji. Urzekały solowe i grupowe wykonania wokalne i utwory instrumentalne.

  07.10.2018 16:15 | więcej »
 • Europejski Dzień Języków

  26 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków (EDJ). To coroczne święto języków ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy, której siedzibą jest Strasburg.Uczenie się  języków daje wymierne korzyści zarówno ludziom młodym, jak i starszym – nigdy nie jest za późno, aby uczyć się języków i korzystać z możliwości, jakie  ta nauka stwarza.  Jeśli w języku  kraju, który odwiedzamy w czasie wakacji, poznamy choć  kilka słów, pozwoli to  nam zawrzeć nowe  znajomości i zyskać nowych przyjaciół.

  01.10.2018 18:00 | więcej »
 • Europejski Tydzień Sportu w Terespolu
  Trzeci rok z rzędu Klub Olimpijczyka w Terespolu zaproponował w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu spędzanie aktywnie wolnego czasu na rolkach. 21 września o godz. 16.00 stawiła się niemal 90 osobowa grupa uczestników na boisku przy Akademickim Liceum Ogólnokształcącym. Rozpiętość wiekowa była dość duża, jednak nie to był najważniejsze, liczyła się dobra zabawa, możliwość aktywnego spędzenia czasu przy pięknej pogodzie i we wspaniałej atmosferze. Więcej na stronie Klubu Olimpijczyka http://www.klubolimpijczyka.duchu.net/news.php
  21.09.2018 21:22 | więcej »
 • Wycieczka na Litwę.

  W dniach 13 – 15 września 2018 r. uczniowie  ze Szkoły Podstawowej nr 2 i Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Terespolu uczestniczyli w wycieczce na Litwę. Bazą wypadową były Druskienniki nad Niemnem. Młodzież miała okazję podziwiać uroki miasta i okolic. Skorzystała również z atrakcji parku wodnego. Na zakończenie pobytu został rozegrany Międzynarodowy Turniej Eisstocka.

  20.09.2018 14:40 | więcej »
 • Liza Philips w Rosji w ramach projektu «Dzień dobry, Rosjo!»

  Delegacja uczniów z Polski spędziła 7 dni w Kazaniu w ramach projektu naukowego «Здравствуй, Россия!», organizowanego przez Rossotrudniczestwo – resort Ministerstwa Spraw Zagranicznych Federacji Rosyjskiej. Projekt „Dzień dobry, Rosjo” jest organizowany dla uczniów uczących się języka rosyjskiego i osiągających znaczne sukcesy w tej dziedzinie. Około tysiąca uczniów z 47 państw przyjechało do Rosji, do trzech różnych miast: Moskwy, Petersburga i Kazania, żeby lepiej dowiedzieć się o rosyjskiej historii i kulturze.Liza, dzięki sukcesom odnoszonym przez cztery lata nauki języka rosyjskiego (laureatka i finalistka konkursów na szczeblach powiatowych, rejonowych i ogólnopolskich) została zgłoszona przez nauczycielkę Elżbietę Kuczko do wzięcia udziału w tym projekcie. Jej kandydatura została poparta przez pana Alexandra Dodonova - Kierownika Departamentu Języka Rosyjskiego w Rosyjskim Ośrodku Nauki i Kultury w Warszawie. Znajomość uczniów z rosyjską stolicą zaczęła się od zwiedzania niesamowitych osobliwości miasta Kazania. Dzięki codziennym wycieczkom, Kazań otworzył się dla uczestników projektu w pełnej okazałości, jako tętniąca życiem nowoczesna metropolia, miasto tysiąca cerkwi, centrum kulturowych innowacji. Projekt „Dzień dobry, Rosjo” to nie tylko wycieczki, wykłady, dyskusje, to czas spędzony z rówieśnikami z różnych państw, zawieranie nowych przyjaźni, możliwość poznawania innych kultur i doskonalenie umiejętności  komunikowania się z nimi właśnie w języku rosyjskim.Był to już drugi wyjazd młodzieży z Terespola do Rosji, w ramach tego projektu. http://zsoterespol.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=246


   
  31.08.2018 19:57 | więcej »
 • Liza Philips finalistką konkursu międzynarodowego.

  VIII Międzynarodowy Konkurs Puszkinowski «Что в имени тебе моём?» Konkurs ten odbywa się corocznie od 2011 roku. Udział w nim daje uczestnikom okazję do zademonstrowania osiągnięć w nauce języka rosyjskiego, pokazania znajomości literatury rosyjskiej, pokazania zdolności artystycznych i twórczej kreatywności. Uczestnicy mogą zaprezentować swoją pracę w różnych formach i gatunkach - pisemne eseje, nagrania wideo z przedstawień teatralnych lub muzycznych oparte na pracach A.S. Puszkina, własne wiersze, prace  rysunkowe, fotograficzne, Organizatorem konkursu jest Państwowy Instytut Języka Rosyjskiego Aleksandra Puszkina w  Moskwie. Liza pisała esej o przyjaźni Mickiewicza i Puszkina i jej wpływie na twórczość poety. Do konkursu uczennicę przygotowała pani Elżbieta Kuczko .

  31.08.2018 08:41 | więcej »
 • „Świat oczami młodych”
  Wiktoria Wowczeniuk ucz. kl II ALO wzięła udział w konkursie „Świat oczami młodych” polegał  on na zaprojektowaniu znaczka pocztowego, który porusza ważne społecznie tematy. Druga edycja konkursu pod hasłem ”Ratujemy Klimat” poświęcona jest tematyce zmian klimatu i sposobów jego ochrony. Pod koniec 2018 r. w Polsce odbędzie się jedno z najważniejszych wydarzeń na świecie, czyli globalne forum poświęcone światowej polityce klimatycznej (COP24). W koncepcji pracy Wiktoria napisała: " Przesłaniem zaprojektowanego ujęcia graficznego jest chęć zwrócenia uwagi na potrzebę korzystania z darów natury jakimi są energia słoneczna, wiatr i drzewa oraz na problem zanieczyszczenia oceanów, powietrza i przy okazji nas. Należy zaprzestać wypalaniu lasów, sadzić ich więcej. Ograniczyć emisję CO2, korzystać z energii słonecznej oraz wiatrowej. Nie zaśmiecać oceanów. Chciałam zwrócić uwagę, że jest to problem globalny, który możemy rozwiązać tylko wspólnymi siłami. " Do konkursu uczennicę zainspirowała i prowadziła Joanna Moździerz.http://zsoterespol.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=245
  31.08.2018 08:25 | więcej »
 • Zakończenie roku szkolnego w klasie mundurowej ALO

  Podczas uroczystego apelu uczniowie klasy mundurowej otrzymali awans na starszego kadeta. Są to: Julia Chudowolska, Roksana Derlukiewicz, Paulina Fedorowicz, Liza Philips, Dorota Poleszczuk, Jakub Sałęga, Dominika Planda, Kinga Zając. Wręczono również nagrody za wysokie wyniki w nauce i wzorowe zachowanie otrzymały je D.Miareczka, D. Planda, K. Loda. Uroczystość uświetnił występ przygotowany przez uczniów kl I pod  kierunkiem B. Kalinowskiej - Stańczuk.http://zsoterespol.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=243

  28.06.2018 14:11 | więcej »
 • OBÓZ SURVIVALOWY W OGONKACH NA MAZURACH

  W dniach 13-16.06 młodzież ALO o profilu straż graniczna uczestniczyła w zajęciach survivalowych w Ogonkach. Już pierwszego dnia przekonaliśmy się, że wszyscy są dzielni i odpowiedzialni podczas przejścia przez wciągające bagna. Drugiego dnia próbowali swoich sił podczas zjazdu i wspinaczki na linach z wysokiego mostu, następnie były zajęcia z bronią w terenie. Bardzo spodobały im się zajęcia na wodzie – czyli żeglowanie. Mimo tak napiętego planu dnia, mieliśmy czas na relaks – kąpiel w jeziorze, opalanie się, ognisko, dyskoteka. Będąc na Mazurach nie moglibyśmy nie skorzystać z wycieczek do Wilczego Szańca, czy Mamerek. W drodze powrotnej zwiedzaliśmy piękne Giżycko. Nasz wyjazd był wyjazdem integracyjnym z ALO w Białej Podlaskiej, dzięki zaangażowaniu pana pułkownika Artura Arteckiego.  Organizacją zajęć survivalowych zajęli się wykwalifikowani instruktorzy, którym dziękujemy za dostarczenie tylu pozytywnych wrażeń. http://zsoterespol.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=242

  17.06.2018 18:02 | więcej »
 • „ПОЧЕМУ Я ЛЮБЛЮ РУССКИЙ ЯЗЫК?” – podsumowanie konkursu o zasięgu szkolnym i ogólnopolskim

  Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Uczestnicy przygotowywali prezentację multimedialną w języku rosyjskim. Cel konkursu - popularyzacja wśród dzieci i młodzieży nauki języka rosyjskiego, kształtowanie wyobraźni, umiejętności plastycznych i umiejętności informatycznych uczniów. Najlepsze prace zostały wysłane do Warszawy i rozpatrywane w kategorii ogólnopolskiej. Nasza uczennica – Liza Philips została nagrodzona pamiątkowym dyplomem.

  15.05.2018 13:13 | więcej »
 • Kl I ALO z wizytą na Komisariacie Policji w Terespolu
  9 maja 2018 r uczniowie kl. I ALO odwiedzili placówkę Komisariatu Policji w Terespolu. Młodzież zapoznała się ze stanem bezpieczeństwa i zagrożeniami występującymi w mieście oraz warunkami pracy policjantów.
  11.05.2018 14:14 | więcej »
 • Uroczystości 3 Maja
   Dzisaj świętujemy 227 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja . Młodzież z klasy I Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego aktywnie uczestniczyła w obchodach tego Święta http://zsoterespol.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=239
  03.05.2018 19:06 | więcej »
 • Zajęcia na Placówce SG
  Uczniowie kl I ALO w Terespolu z panem płk Arturem Arteckim po zajęciach na Placówce SG.
  02.05.2018 07:58 | więcej »
 • Lekcja języka angielskiego
  Czasami lekcje odbywają się na świeżym powietrzu. Sprzyja to dotlenieniu mózgu, przez co materiał przyswaja się efektywnie :). http://zsoterespol.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=238
  02.05.2018 07:54 | więcej »
 • X Konkurs Slawistyczny – wyróżnienie Lizy Philips w finale
  20 kwietnia 2018 r. w Centrum Języka i Kultury Rosyjskiej UMCS odbył się finał X Konkursu Slawistycznego organizowanego przez Instytut Filologii Słowiańskiej i Centrum.Celem konkursu, adresowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych Lublina i Lubelszczyzny, jest popularyzacja wiedzy o krajach słowiańskich: Rosji, Ukrainie, Bułgarii i Białorusi oraz promocja studiów slawistycznych. Tegoroczną edycję Konkursu Slawistycznego ponownie objęli honorowym patronatem:  Pan Sławomir Sosnowski– Marszałek Województwa Lubelskiego, Kuratorium Oświaty w Lublinie oraz Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury w Warszawie.Zmagania konkursowe uczniów oceniało Jury pod przewodnictwem prof. Petara Sotirowa (Zakład Językoznawstwa Słowiańskiego; j. bułgarski). Laureatami konkursu zostali: Kategoria „Prezentacja grupowa”:Liza Philips – „Na Iwana na Kupała” - wyróżnienie http://zsoterespol.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=237
  22.04.2018 08:25 | więcej »
 • Dzień Kultury Słowiańskiej.
  28 lutego Liza Philips uczestniczyła w Dniu Kultury Słowiańskiej w IV LO im. S. Staszica w Białej Podlaskiej. Jest on organizowany przy współpracy z Instytutem Filologii Słowiańskiej UMCS w Lublinie. W tym roku gościem był  pan dr Leszek Mikrut wraz ze studentami.W ramach Dnia Kultury Słowiańskiej obyło się: 
  - wręczenie nagród w V Rejonowym Konkursie OrtograficznymLiza zajęła I miejsce
  - wręczenie nagród w Szkolnym Konkursie Plastycznym
  - Festiwal Piosenki Rosyjskiej. 
  Studenci UMCS przeprowadzili warsztaty dla uczniów, w których za aktywność Liza otrzymała nagrodę. Ponadto pan dr Mikrut przeprowadził wykład „Porozumiewanie się pilota wycieczek zagranicznych bez znajomości języka interlokutora”.
  Ciekawe propozycje Dnia Kultury Słowiańskiej, przyjaźni studenci i interesujące wykłady na pewno zachęcają uczniów do wysiłku, by uzyskiwać kolejne sukcesy w nauce języka rosyjskiego.http://zsoterespol.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=234
  04.03.2018 20:02 | więcej »
 • Strzelnica laserowa w szkole!

     Po feriach zimowych, dzięki wsparciu pana Burmistrza i radnych Miasta Terespol,  szkoła wzbogaciła się o strzelnicę laserową. Jest to pierwsza tego typu strzelnica w powiecie bialskim. Na jej wyposażeniu są 4 pistolety typu Glock i jeden Beretta oraz dwa karabiny MP5. Broń jest idealna repliką, zarówno wyglądem i wagą,  prawdziwych pistoletów i krabinów. Służyć ona będzie zarówno uczniom Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego jako pomoc dydaktyczna w realizacji programu „Bezpieczeństwo narodowe”,  jak też i wszystkim uczniom jako element rozrywki i rekreacji.  Już pierwsze dni po feriach pokazały jak wielkie zainteresowanie zbudziła strzelnica.  Jest wielu uczniów chętnych do nauki strzelania i spędzenia w ten sposób wolnego czasu. http://zsoterespol.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=233

  18.02.2018 18:49 | więcej »
 • Maslenica – wschodniosłowiańskie ostatki.
  Maslenica - wschodniosłowiańskie ostatki obchodzone w Rosji, na Białorusi i Ukrainie. W tym roku trwa od 12 do 18 lutego. Jest to czas zabaw oraz jedzenia blin. Korzenie tego święta sięgają dawnych wierzeń Słowian, które było  związane z czcią słońca, pożegnaniem zimy i przywitaniem długo oczekiwanej wiosny. Obecnie obchodzone jest jako święto prawosławne na siedem tygodni przed Wielkanocą.Bliny, czyli naleśniki, są nieodłącznym atrybutem uroczystości.Tradycja przyrządzania tej potrawy wzięła się z podobieństwa blinów do słońca, co też symbolizuje nadejście wiosny. Podawane są one na wiele sposobów: na słodko, z różnymi farszami czy też roztopionym masłem.A tak obchodziliśmy Maslenicę w szkole:http://zsoterespol.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=232
  17.02.2018 18:15 | więcej »
 • Studenckie Koło Naukowe Rusycystów z wizytą w ALO

  Nasze liceum odwiedziły studentki ze Studenckiego Koła Naukowego Rusycystów, działającego przy Zakładzie Neofilologii w Państwowej Szkole Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej. Było to spotkanie w ramach cyklu – „Poznajemy Rosję”. Głównym celem była popularyzacja kultury, historii i języka rosyjskiego wśród uczniów, umożliwienie im głębszego poznania realiów Rosji, jak również zbudowanie pozytywnej motywacji do nauki języka rosyjskiego na dalszych etapach edukacji.Tematem przewodniego spotkania była – „Syberia i kolej transsyberyjska”. Studentki przygotowały dla uczniów prelekcję połączoną z prezentacją multimedialną.Uczniom bardzo spodobało się wystąpienie studentek i wyrazili chęć i zapotrzebowanie na kolejne spotkania naukowe.

  29.01.2018 14:19 | więcej »
 • Wolontariat ALO

  Tradycyjnie w drugą niedzielę nowego roku odbył się 26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która swoim zasięgiem obejmuje już nie tylko Polskę, ale także cały świat. Tegoroczne hasło akcji brzmiało - ,,Dla wyrównywania szans w leczeniu noworodków". Terespol corocznie przyłącza się do akcji. Wolontariuszki z naszej szkoły już od samego rana zbierały pieniądze do puszek. Mieszkańcy miasta byli w tym roku również bardzo hojni. W tej edycji finału Orkiestry zebrano łącznie 18454,48 zł.

  29.01.2018 13:51 | więcej »
 • Uwaga ukazała się książka " Portret do zielnika"
  Ukazała się ksiązka " Portret do zielnika", a w niej nagrodzona praca ucz. ALO w Terespolu Wiktorii Wowczeniuk. Książka jest dostępna w szkolnej bibliotece.. Zachęcamy do lektury.
  29.01.2018 13:43 | więcej »
 • Uczniowie ALO w Terespolu laureatami konkursu " Mój pomysł na biznes"
  10 stycznia 2018 r. wręczono nagrody w konkursie " Mój pomysł na biznes". Konkurs był skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Napłynęło wiele prac, z których komisja konkursowa wyłoniła trzy najlepsze. Laureatkami konkursu zostały uczennice klasy I ALO w Terespolu Liza Philips za pracę Cafe "Matrioszka" i Wiktoria Wowczeniuk za pracę Sklep zoologiczny "Łatka". Laureaci otrzymali nagrody i dyplomy.
   
  14.01.2018 18:22 | więcej »
 • Wycieczka do Brześcia.
  16 grudnia uczniowie z Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego oraz Szkoły Podstawowej nr 2 w Terespolu pod opieką nauczycieli uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Brześcia. W programie było zwiedzanie Twierdzy Brzeskiej oraz pobyt na lodowisku. Na tafli lodowej uczniowie mogli wykazać się swoimi umiejętnościami jazdy na łyżwach. Pobyt w Brześciu zakończył się zakupami w centrum handlowym „Korona”. http://zsoterespol.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=226
  18.12.2017 13:28 | więcej »
 • Wieczór Charytatywny Dar Serc
  15 grudnia 2017 r. odbył się  Wieczór Charytatywny Dar Serc, na którym uczniowie szkoły Podstawowej nr 2 oraz Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Terespolu wykonali piękną część artystyczną.Nie ma nic wspanialszego niż pomoc drugiemu człowiekowi.Program przygotowano z myślą o najbardziej potrzebujących, a dedykowany był, ludziom wielkiego serca, dzięki którym życie tych najbardziej potrzebujących, choć przez chwilę stanie się piękniejsze i radośniejsze.Podczas wieczoru prowadzona była kwesta oraz sprzedaż ciast - dar rodziców kl I ALO oraz nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 2. Sprzedawano także kartki i ozdoby świąteczne. Wykonali je uczniowie naszych szkół. Kwota 995 zł 11 gr oraz dary rzeczowe zostaną przekazane Towarzystwu Pomocy im. Świętego Brata Alberta w Terespolu. Część artystyczną przygotowała  Elżbieta Kuczko we współpracy z Barbarą Stańczuk - Kalinowską. Oprawę muzyczną przygotował  Tomasz Jezuit.  kartki i ozdoby wykonano pod okiem Edyty Drobysz. Nad całością czuwały Anna Osypowicz i Joanna Moździerz. Zdjęcia patron medialny Słowo Podlasia http://zsoterespol.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=227
  20.12.2017 15:44 | więcej »
 • Lekcja wiedzy o kulturze.

  07.12.2017 r. klasa I ALO uczestniczyła w oryginalnej lekcji wiedzy o kulturze. Realizowaliśmy temat dotyczący kierunków w sztuce rzeźbiarskiej. Podjęliśmy  działania twórcze, które miały przybliżyć odbiorcom minimalizm abstrakcyjny. Naszym zadaniem była aranżacja przestrzeni szkolnego holu, który świetnie nadaje się do takich akcji. Wykorzystaliśmy dużą ilość tekturowych pudeł i własne pomysły na stworzenie abstrakcyjnych form. Okazało się, że wchodzenie w rolę współczesnego artysty wcale nie jest proste. Wśród monumentalnych konstrukcji pojawiły się też elementy nowych praktyk sztuki, gdy sami staliśmy się obiektami rzeźbiarskimi, przyjmując nieruchome pozy.

  17.12.2017 17:34 | więcej »
 • Dar Serc - zbiórka żywności.
  9 grudnia 2017 r. uczniowie Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego i Szkoły Podstawowej nr 2 zbierali żywność, która będzie przekazana Towarzystwu Pomocy im. Świętego Brata Alberta w Terespolu. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy. Wasza ofarność jest dla nas budująca. Akcję koordynowały Joanna Moździerz i Anna Osypowicz. Akcję koordynowały Joanna Moździerz i Anna Osypowicz. Akcję koordynowały Joanna Moździerz i Anna Osypowicz. Akcję koordynowały Joanna Moździerz i Anna Osypowicz. Akcję koordynowały Joanna Moździerz i Anna Osypowicz. PROTOKOL_ZDAWCZO_ODBIORCZY_09._12._2017_r.docx
  12.12.2017 21:06 | więcej »
 • Wiktoria Wowczeniuk laureatką konkursu !
  Wiktoria Wowczeniuk, uczennica kl I ALO w Terespolu została laureatką Konkursu Plastycznego "Portret do zielnika". Konkurs polegał na namalowaniu portretu rośliny, która występuje na Lubelszczyźnie, w wybranym obszarze Natura 2000 i jest rzadka, objęta ochroną prawną lub zamieszczona w Polskiej Czerwonej Księdze Roślin. Wiktoria wykonała portret przebiśniegu. W dniu dzisiejszym odbył, się w Lublinie wernisaż, podczas, którego wręczono dyplomy i upominki. Do konkursu uczennicę zachęciła Joanna Moździerz.https://www.mnkd.pl/wyniki-konkursu-plastycznego-portret-do-zielnika
  23.11.2017 18:23 | więcej »
 • Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości
  Klasa I Akademickiego Liceum Ogolnokształcącwgo w Terespolu wzięła udział w miejskich uroczystosciach Narodowego Święta Odzyskania Niepodlegosci. Uczniowie przygotowali kotyliony w barwach narodowych, wzięli udział we Mszy Świętej w intencji Ojczyzny a także w uroczystości pod pomnikiem  Niepodległości i Obrońców Ojczyzny.Fot. p. Anna Chodyka Wspólnota Terespolska http://zsoterespol.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=222
  12.11.2017 21:24 | więcej »
 • Pamięć o zmarłych nauczycielach.
  Uczniowie klasy I ALO oraz klasy II i III gimnazjum pod opieką księdza katechety Radosława Szuckiego i pani Elżbiety Kuczko uczcili pamięć zmarłych nauczycieli zapalając symboliczny znicz na ich grobach. http://zsoterespol.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=221
  12.11.2017 00:23 | więcej »
 • Spotkanie z terapeutą
  Klasa I ALO w Terespolu oraz oddziały gimnazjalne spotkały się z panem Lechem Zakrzewskim terapeutą,  twórcą programu "Pogoda ducha", w Katolickim Radiu Podlasie. Spotkanie dotyczyło zagrożeń, jakie niesie wspólczesny świat a szczegłnie alkoholizmu.
  11.11.2017 23:57 | więcej »
 • Wycieczka do Sejmu.
  27 października 2017 r. uczniowie klasy I Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego oraz klasy III gimnazjum wyjeżdżali pod opieką dyrektora szkoły Bogusława Korzeniewskiego i wychowawczyni Elżbiety Kuczko do Warszawy na obrady Sejmu RP. Możliwość obserwacji obrad, wysłuchania debat, zobaczenia znanych posłów, m.in. Jarosław Kaczyńskiego, Pawła Kukiza, Ryszarda Petru czy pani premier Beaty Szydło było nie tylko znakomitą lekcją wychowania obywatelskiego, ale również znacząco wzbogaciła wiedzę uczniów dotycząca znaczenia polskiego parlamentu w systemie politycznym.http://zsoterespol.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=217
  29.10.2017 18:19 | więcej »
 • Ślubowanie kl. I ALO
  Ślubowanie klasy Ia Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Terespolu! Tworzymy nowy rozdział w historii terespolskiej oświaty. Pan dyrektor B.Korzeniewski podziękował Rektorowi PSW im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej prof. dr. hab. Józefowi Bergierowi , rodzicom, zaproszonym gościom i pracownikom ALO za udział w tej uroczystości.
  29.10.2017 18:25 | więcej »
 • Koncert Full Power Spirit
  28 września 2017 r. w ALO, Terespolu odbył się koncert zespołu hip hopowego  Full Power Spirit. Mirek Kirczuk dał piękne świadectwo życia do młodzieży, śpiewał piosenki dotyczące dekalogu. Przesłaniem spotkania było" znajdź sposób na siebie, wykorzystaj talenty". Prowadzący przestrzegał przed wszelkiego rodzaju uzależnieniami. Zwieńczeniem koncertu był pokaz beatboxu w wykonaniu Aleksandra. Jest to jego pomysł na znalezienie siebie. Dziękujemy ks. Radosławowi Szuckiemu za zorganizowanie koncertu.http://zsoterespol.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=212
  03.10.2017 21:06 | więcej »
 • Szanowni Państwo, drodzy uczniowie!
  1 września 2017 r. w miejsce dotychczasowego Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Warszawy  powstało Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Terespolu Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej. Patronat Państwowej Szkoły Wyższej jest wielkim zobowiązaniem i jednocześnie wyzwaniem. Dołożę wszelkich starań, aby Liceum Akademickie było szkołą o wysokim poziomie kształcenia, zapewniającą bezpieczeństwo uczniom, kształtującą uniwersalne wartości humanistyczne  oraz  współpracującą z rodzicami i otwartą na potrzeby środowiska lokalnego.
  03.10.2017 21:06 | więcej »

Aktualności

Kontakt

 • Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Terespolu PSW im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej. Szkoła Podstawowa nr 2 w Terespolu z oddziałami gimnazjalnymi.
  ul. Wojska Polskiego 88
  21-550 Terespol
 • 83 375 20 04

Galeria