• "ARS, czyli jak dbać o miłość?" to program profilaktyczny prowadzony przez panią Edytę Guz. Program ten jest jednym z komponentów pięcioletniego Projektu pod nazwą „Profilaktyczny program w zakresie przeciwdziałania uzależnienia od alkoholu i tytoniu i innych środków psychoaktywnych” współfinansowanego ze środków Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy. Program adresowany jest do młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych. Głównym celem programu jest ograniczenie spożywania alkoholu, tytoniu i innych substancji psychoaktywnych przez kobiety w wieku 15-49 lat. Celem programu jest dostarczenie uczestnikom wiedzy pomocnej w kształtowaniu zdrowego stylu życia, kształtowanie umiejętności, kompetencji i postaw pomocnych w unikaniu używania substancji psychoaktywnych.
    24.06.2015 21:13 | więcej »
  • Program profilaktyczny "Trzymaj formę" koordynowała pani Marta Iwaniuk nauczyciel wychowania fizycznego,Celem Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj Formę!” jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej i ich rodzin poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety, w oparciu o odpowiedzialność indywidualną i wolny wybór jednostki. jest to kolejna edycja tego programu w naszej szkole
    25.06.2015 19:44 | więcej »
  • W ramach Ogólnopolskiej Kampanii Profilaktyki Zakażeń Meningokokowych „Nie! Dla meningokoków” w gimnazjum i liceum realizowany był ł program edukacyjny „Pierwszy Dzwonek”  W trakcie realizacji programu korzystaliśmy z materiałów pomocniczych dla edukatorów realizujących temat profilaktyki zakażeń wywoływanych przez meningokoki grupy C. Celem zajęć programowych jest przekazanie dzieciom w szkołach podstawowych oraz młodzieży w gimnazjach i liceach podstawowych informacji dotyczących:
    • możliwych dróg zakażenia meningokokami grupy C,
    • podstawowych zasad profilaktyki zakażeń wywołanych przez meningokoki grupy C,
    • utrwalenia podstawowych zasad higieny.
    W programie wzięła udział kl III gimnazjum oraz kl I-III liceum. program prowadziła Joanna Moździerz

24.06.2015 20:58 | więcej »
  • Po raz kolejny w kl. I był prowadzony program profilaktyczny pod patronatem Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej „Wybierz życie pierwszy krok” Założeniem programu jest  stworzenie świadomości zagrożenia rakiem szyjki macicy i innych chorób wywoływanych zakażeniem wirusem HPV u młodych ludzi. Celem głównym jest zmniejszenie występowania raka szyjki macicy i umieralności na tę chorobę. Cele szczegółowe to zwiększenie poziomu wiedzy na temat profilaktyki raka szyjki macicy i roli wirusa HPV w jego powstawaniu. Kształtowanie świadomości na temat czynników zwiększających ryzyko raka szyjki macicy, Motywowanie kobiet do regularnego poddawania się badaniom profilaktycznym przez całe życie, Dostarczanie informacji o świadczeniodawcach wykonujących badania cytologiczne. Program był prowadzony w oparciu o materiały dostarczone w ramach współpracy z PSSE w Białej Podlaskiej . Program prowadziła Joanna Moździerz.

24.06.2015 20:54 | więcej »
  • „Żyj smacznie i zdrowo” to program, którego celem jest przekazanie uczniom szkół gimnazjalnych, zasad prawidłowego i smacznego odżywiania, zachęcenie ich do pierwszych eksperymentów w kuchni i wspólnego, rodzinnego spożywania posiłków oraz zwrócenie ich uwagi na ważne problemy społeczne takie, jak marnowanie żywności, energii czy wody. Program realizowała klasa III gimnazjum pod kierunkiem Joanny Moździerz.

24.06.2015 20:44 | więcej »
  • Przedmiot ewaluacji: Bezpieczeństwo uczniów w szkole.

Zespół nauczycieli:Edyta Guz – przewodnicząca.Joanna Moździerz,Aleksandra Kwiecińska,Dorota Szprychel,Anna Kulhawczuk,Grażyna Chodynicka,Renata Nowicka,Andrzej Korbal,Anna Osypowicz,Anna Chaber

03.09.2014 20:37 | więcej »