• Wycieczka do Białegostoku
  16 lutego 2017 r. uczniowie gimnazjum z klas pierwszej i drugiej wzięli udział w wycieczce do Białegostoku. Głównym celem wyjazdu było obejrzenie spektaklu pt. ,,Romeo i Julia”, wystawianego na scenie Teatru Dramatycznego im. A. Węgierki. Zrozumiała warstwa literacka, pomysłowe kostiumy, ruch sceniczny i ciekawe muzyczne aranżacje sonetów Szekspira wywarły na nas wielkie wrażenie i wzbudziły ogromne zainteresowanie. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Przyrodniczego w Kampusie Uniwersytetu w Białymstoku. Dzięki przewodnikowi, opowiadającemu z wielką pasją, poznaliśmy wiele ciekawych historii, które dotyczyły nie tylko fauny Doliny Biebrzy, ale także ogólnej wiedzy z biologii i mineralogii. Na koniec obejrzeliśmy wystawę ,, Madagaskar - ginący świat.”Wszyscy uczestnicy wycieczki wrócili pełni pozytywnych wrażeń ze swoistych ,,lekcji”, w których wzięli udział podczas pobytu w Białymstoku.
  Wycieczkę zorganizowały: p. Joanna Moździerz i p. Marta Iwaniuk. http://zsoterespol.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=193   
  23.02.2017 20:49 | więcej »
 • Wycieczka do Warszawy
  26 października uczniowie szkoły podstawowej z klas: drugiej, trzeciej i piątej wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Głównym punktem wizyty w stolicy było zwiedzanie Ogrodu Zoologicznego. Uczniowie mieli okazję zobaczyć wiele gatunków egzotycznych zwierząt, o których z niezwykłą pasją opowiadała przewodniczka. Dzieci bardzo entuzjastycznie reagowały na widok zwierząt, które znały jedynie z książek i filmów.
  07.11.2016 10:19 | więcej »
 • Wycieczka kl VI SP nr 2 i I GP nr 2 do Warszawy
  10 czerwca 2016 r uczniowie kl. VI i kl I wyjechali na wycieczkę do Warszawy. Zwiedzali Muzeum Wojska Polskiego i Zamek Królewski. Była to potężna dawka historii Polski bardzo ciekawie opowiedziana. W Muzeum Wojska Polskiego kustosz zadawał naszym uczniom wiele pytań. Z zadowoleniem należy stwierdzić, że na wszystkie uczniowie umieli odpowiedzieć. Na Zamku Królewskim uczniowie zobaczyli wiele dzieł, które do tej pory znali tylko z podręczników. Po krótkim spacerze, po Starówce - niestety trzeba było ewakuować się przed deszczem- pojechali na Niewidzialną Wystawę. Znaleźli się w świecie zupełnych ciemności.  Uczestnicy wytężali pozostałe zmysły , żeby wykonać wszystkie postawione przed nimi zadania. Udało się. Wycieczkę zorganizowała pani Joanna Moździerz . Opiekę nad uczniami sprawowały panie Dorota Szprychel i Anna Osypowicz.http://zsoterespol.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=164
  12.06.2016 21:44 | więcej »
 • Przygoda na Farmie Iluzji
  Niezwykłą przygodę przeżyła ponad trzydziestoosobowa grupa uczniów naszej szkoły, która 25 maja udała się na wycieczkę do Trojanowa.
  Pierwszo, drugo i trzecioklasiści cały dzień spędzili na Farmie Iluzji, niezwykłym Parku Rozrywki i Edukacji.
  Dzieci szukały wyjścia w labiryncie luster, usiłowały przejść przez ruszający się mostek, a także zwiedziły dom do góry nogami.
  Ogromną frajdę sprawiło im wcielanie się zarówno w rolę krasnali, jak i wielkoludów.
  Pobyt na farmie trwał kilka godzin, ale dzieci twierdziły, że chętnie spędziłyby tam jeszcze więcej czasu, aby skorzystać   ze wszystkich atrakcji.
  Na pamiątkę pobytu w Parku Edukacji i Rozrywki dzieci wykonały smoki, które pięknie pokolorowały i podpisały.
  Do stęsknionych rodziców uczniowie wrócili zmęczeni, ale szczęśliwi. 

   
  12.06.2016 10:25 | więcej »
 • Uczniowie klasy IV w Romanowie
  Dzień 16 grudnia 2015 roku uczniowie klasy IV SP spędzili w Romanowie- dawnej posiadłości rodziny Kraszewskich. W przepięknej okolicy mieści się tu dzisiaj muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego. Dzieci z zainteresowaniem uczestniczyły w lekcji muzealnej zatytułowanej „Chłopiec z Romanowa”. Poznały dzieciństwo pisarza i zapoznały się z drzewem genealogicznym rodziny Kraszewskich. Miały mnóstwo pytań do pani przewodnik i zafascynowane oglądały zgromadzone w muzeum eksponaty. Niewątpliwą atrakcją pobytu była też gra edukacyjna pt: „W parku Kraszewskiego”. Zadaniem uczniów, podzielonych na grupy, było poruszanie się trasą oznaczoną na mapie i odnalezienie tabliczek, zawierających nadane roślinom nazwy, następnie zapisanie ich na karcie poszukiwacza. Zabawa na świeżym powietrzu dostarczyła dzieciom mnóstwo wrażeń i emocji.  Udanym zakończeniem pobytu w Romanowie było ognisko i pieczenie kiełbasek. Nawet chleb pieczony na ognisku wydawał się wyśmienity. Pamiątką z wyjazdu będą zakupione tam egzemplarze „Starej baśni” oraz zdjęcia, wśród których szczególnie ciekawe będzie to z pisarzem siedzącym na ławeczce w parku. Wyprawę do Romanowa zorganizowała dzieciom ich polonistka pani Lucyna Nowak przy współpracy wychowawczyni klasy IV pani Anety Witkowicz.
  05.05.2016 07:14 | więcej »
 • Uczniowie klasy II SP wyjeżdżali 15 października 2015 r do kina w Białej Podlaskiej na film 3D Hotel Transylwania 2. Po seansie filmowym udali się na wycieczkę krajoznawczą do Janowa Podlaskiego. Tam zwiedzili Muzeum Przyrodnicze podziwiając swoistą faunę Parku Krajobrazowego Podlaski Przełom Bugu. Następnie pojechali do stadniny koni arabskich. W starym parku oglądali zabytkowy XIX-wieczny zespół stajni. Największą jednak atrakcją były przepiękne konie czystej krwi arabskiej. Po wycieczce pozostały wspomnienia i ...pamiątki.

  /photos/?photo=album&gallery=134

  05.12.2015 08:34 | więcej »
 • Wycieczka do Białowieży
  19 maja 2015 uczniowie  klasy I ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Terespolu wyjeżdżali na wycieczkę do Białowieży.
  21.05.2015 23:03 | więcej »
 • Survival w Serpelicach
  Grupa uczniów z gimnazjum i liceum brala udział w Obozie Survivalowym w Serpelicach.
  16.05.2015 20:12 | więcej »
 • Zielona Szkoła
  W dniach  4 -5 maja 2015 roku uczniowie klasy I SP przebywali na Zielonej Szkole w Okczynie nad Bugiem.
  14.05.2015 20:10 | więcej »
 • Wycieczka klas V i VI do Warszawy
  Dnia 6 marca 2015 roku uczniowie klas V i VI wybrali się pod opieką pani Marty Winiarek i Doroty Szprychel na wycieczkę do Warszawy.
  08.03.2015 10:44 | więcej »
 • Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 i Gimnazjum Publicznego nr 2 na warszawskim Darze Serc
  4 grudnia 2014 uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 i Gimnazjum Publicznego nr 2 pod opieką pani Marty Iwaniuk i pani Ewy Litwiniuk brali udział w Charytatywnym koncercie "Dar Serc", który odbył się w Hali Widowiskowej "Torwar" w Warszawie
  05.12.2014 15:06 | więcej »
 • Pielgrzymka maturzystów do Częstochowy
  W dniach 1 – 2 grudnia 2014 r. maturzyści ZSO nr 1 w Terespolu pod opieką ks.Daniela Wojciechowskiego i wychowawczyni pani Anny Osypowicz wyjechali koleją do Częstochowy. Celem naszej pielgrzymki była modlitwa w Sanktuarium Jasnogórskim w intencji pomyślnego zdania matury.
   
  05.12.2014 15:03 | więcej »
 • Wycieczka edukacyjna kl III gimnazjum
  23 października 2014 r. klasa III gimnazjum uczestniczyła w wycieczce edukacyjnej do Warszawy. Była to nagroda za I miejsce w konkursie organizowanym w ramach akcji "Czysta Ziemia".Wycieczkę prowadziły panie Agnieszka Nurska i Renata Nowicka.
  24.10.2014 20:27 | więcej »
 • Wycieczka klas V i VI do Białowieży
  30 września 2014r klasy V i VI wyjechały na wycieczkę do Białowieży. Uczestnicy zwiedzili Rezerwat Żubrów, chodzili Szlakiem Dębów Królewskich,byli w Muzeum Przyrodniczym i parku pałacowymhttp://zsoterespol.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=62
  08.10.2014 10:45 | więcej »
 • Rajd rowerowy i ognisko w Neplach
  Korzystając z pięknej, jesiennej pogody klasa III gimnazjum razem z wychowawczynią Joanną Moździerz oraz paniami Anną Osypowicz i Anną Guziuk wyruszyła na szlak rowerowy.
  10.09.2014 19:17 | więcej »
 • Rajd rowerowy: Kodeń - Jabłeczna
  W dniach 24-25 czerwca 2014 roku uczniowie klasy V pod opieką pani Doroty Szprychel, pani Marty Iwaniuk i pani Katarzyny Zajączkowskiej uczestniczyli w rajdzie rowerowym do Kodnia, Sławatycz i Jabłecznej. Mimo niewielkich problemów technicznych uczestników wyjazdu nie opuszczał dobry humor. Nie obyło się bez gier indywidualnych i grupowych. Największą popularnością cieszyły się podchody, podczas których uczniowie i opiekunowie wykazywali się nie tylko sprawnością fizyczną, ale i umiejętnościami strategicznymi. 
  Zabawy na świeżym powietrzu zaostrzyły apetyty oraz dały wiele emocji. 
  Cieszymy się, że uczestnicy rajdu sprostali wyzwaniu i przejechali w ciągu dwu dni ponad 60 kilometrów. Gratulujemy
  Fotorelacja w galerii http://zsoterespol.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=58
  D.Sz.
  27.06.2014 19:57 | więcej »
 • Rajd rowerowy Terespol - Romanów
  Dnia 10 czerwca z inicjatywy wychowawczyni Anny Osypowicz grupa osiemnastu uczniów klasy III Gimnazjum nr2 w Terespolu wyruszyła na trasę rajdu rowerowego. Poruszaliśmy się w dwóch dziewięcioosobowych grupach pod opieką wychowawczyni klasy i Pani Krystyny Pucer
  24.06.2014 23:01 | więcej »
 • Wycieczka do Chełma i Zamościa
  11 czerwca 2014 klasa II wyjeżdżała na wycieczkę krajoznawczą do Chełma i Zamościa.
  19.06.2014 21:29 | więcej »
 • 	Klub Olimpijczyka z Terespola na XV Pikniku Olimpijskim w Warszawie.
  Organizowana przez Polski Komitet Olimpijski impreza dociera do coraz szerszej grupy kibiców i sympatyków sportu. Zjeżdżają się oni do stolicy z całej Polski i często z zagranicy. Podczas Pikniku bawią się członkowie klubów olimpijczyka i uczniowie szkół noszących imię Polskich Olimpijczyków. Wśród nich, 7 czerwca po raz szósty aktywny udział w XV Pikniku Olimpijskim w Warszawie wzięła młodzież reprezentująca Klub Olimpijczyka działający przy ZSO nr1 w Terespolu. Grupa 50 osób znalazła się w miejscu największego festiwalu sportu, arenie rozgrywek, gier i pojedynków, sportowo rekreacyjnych zabaw, w których każdy z nas mógł spróbować swoich sił (nawet w rywalizacji z mistrzami). Więcej na http://www.klubolimpijczyka./news.php  fotorelacja http://www.klubolimpijczyka.duchu.net/photogallery.php?album_id=270 .Organizatorom wyjazdu paniom K.Pucer, R.Nowickiej i panu A.Korbalowi serdecznie dziękujemy.
  za KO jm
  19.06.2014 21:28 | więcej »
 • Wycieczka do Farmy Iluzji w Mościskach
  26 maja 2014 r klasy IV i V wraz z paniami Martą Winiarek - Pomorską i Dorotą Szprychel zwiedziły Farmę Iluzji w Mościskach.
  26.08.2014 17:19 | więcej »
 • Wycieczka do Ogrodu Botanicznego w Powsinie oraz na Stare Miasto w Warszawie.
  11 kwietnia 2014 r. uczniowie klasy II gimnazjum oraz kl II A a także pasjonaci z klas młodszych uczestniczyli w wycieczce do Ogrodu Botanicznego PAN w Powsinie oraz na Stare Miasto w Warszawie.
  12.04.2014 16:43 | więcej »
 • Seans filmowy "Kamienie na szaniec"
  25 marca 2014 r. klasa II gimnazjum obejrzała film wyreżyserowany przez Roberta Glińskiego „Kamienie na szaniec” Jest on luźną adaptacją powieści Aleksandra Kamińskiego pod tym samym tytułem Jak podkreślał reżyser i producenci zależało im na „odbrązowieniu” postaci historycznych oraz „uwspółcześnieniu” przekazu, sprawieniu, by bohaterowie stali się bliscy i zrozumiali dla dzisiejszej młodzieży. Zachęcamy do obejrzenia filmu i wydania własnego sądu o nim.My- wyjazd do kina uważamy za udany                                                                                                                                        jm
                                      
  26.03.2014 19:50 | więcej »
 • Sejm i Centrum Nauki Kopernik

  19 listopada 2013 r. uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Warszawy w Terespolu uczestniczyli w wycieczce do Sejmu RP i Centrum Nauki Kopernik.

  28.03.2014 20:12 | więcej »

Aktualności

Kontakt

 • Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Terespolu PSW im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej. Szkoła Podstawowa nr 2 w Terespolu z oddziałami gimnazjalnymi.
  ul. Wojska Polskiego 88
  21-550 Terespol
 • 83 375 20 04

Galeria