• Mateusz Stawski finalistą XXII Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego
  Uczeń klasy I gimnazjum- Mateusz Stawski - reprezentował Gimnazjum Publiczne nr 2 w Terespolu w etapie wojewódzkim XXII Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego 1768-1863. Od konfederacji barskiej do powstania styczniowego”, który odbył się w Lublinie 30 marca 2017 r. Decyzją Wojewódzkiej Komisji Konkursowej nasz uczeń otrzymał tytuł finalisty.To nie pierwszy sukces Mateusza w konkursach o tematyce historycznej. W edycji powyższego konkursu przed dwoma laty Mateusza otrzymał zaszczytny tytuł finalisty po raz pierwszy. Natomiast w ubiegłym roku szkolnym Matusz został laureatem konkursu historycznego organizowanego przez  Lubelskiego Kuratora Oświaty.Jesteśmy dumni ze szczególnych osiągnięć Mateusza i reprezentowania naszej szkoły w konkursach historycznych. Życzymy mu zapału w rozwijaniu uzdolnień i kolejnych sukcesów w konkursach.
  Ucznia do konkursów historycznych przygotowywała nauczycielka historii Justyna Sowa. 

   
  11.04.2017 16:31 | więcej »
 • II Etap Olimpiady Języka Rosyjskiego
  4 marca 2017 roku w Lublinie w gmachu Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Marii Curie - Skłodowskiej odbył się kolejny etap XLVIII edycji Olimpiady Języka Rosyjskiego. Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów z kl.III: Daniel Czarny i Marek Veramchuk.Konkurs składał się z części pisemnej oraz ustnej. Najpierw uczestnicy rozwiązywali test gramatyczno-leksykalny, po czym w części ustnej prowadzili konwersację na losowo wybrany temat. Konkurencja była ogromna, gdyż w rywalizacji brały udział również osoby, dla których język rosyjski jest językiem ojczystym i posługują się nim na co dzień.Reprezentanci naszego liceum dobrze radzili sobie z olimpijskimi zadaniami. Daniel Czarny zdobył wyróżnienie, uzyskując 71 pkt. Obaj uczestnicy Uczestnikom tegorocznych zmagań gratulujemy uzyskanych wyników! Opiekunem merytorycznym uczniów jest Elżbieta Kuczko - nauczyciel języka rosyjskiego.
  Поздравляем с успехом!!!!

   
  21.03.2017 08:54 | więcej »
 • Rekordowy wynik naszego licealisty!
  1marca 2017 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Bohaterów Warszawy odbył się I etap Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym ,,Wybieram Wybory”. Organizatorem tego konkursu jest Państwowa Komisja Wyborcza wraz z Krajowym Biurem Wyborczym.
   Na terenie działalności Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Białej Podlaskiej do szkolnego etapu konkursu zgłosiło się 9 szkół ponadgimnazjalnych, w których do rywalizacji przystąpiło razem 41 uczestników. Wśród nich znalazło się dwoje licealistów z Terespola- Milena Darkiewicz i Marek Piskorz. Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać test złożony z 25 pytań. Przebieg konkursu nadzorował przedstawiciel Delegatury, który odebrał od szkolnej komisji konkursowej wypełnione testy. Prace oceniła Komisja powołana przez organizatorów.
  Uczeń Marek Piskorz zajął I miejsce, uzyskując 23 punkty na 25 możliwych. Tym samym awansował do etapu wojewódzkiego konkursu. Nasz zwycięzca przygotowywał się do konkursu pod kierunkiem nauczyciela wiedzy o społeczeństwie i historii- Pana Bogusława Korzeniewskiego.
  Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnym etapie konkursu!

   
  21.03.2017 08:54 | więcej »
 • Sukcesy plastyczne naszych uczniów

  Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły otrzymali nagrody i wyróżnienia w konkursie czytelniczym „Henryk Sienkiewicz w twórczości dzieci”, zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Terespolu. Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbyło się 15 czerwca 2016 r. I miejsce zajął Maciej Fedorczuk z kl. IV , III miejsce – Marta Wereniewicz z kl. VI, a wyróżnienia otrzymały: Julia Nieścioruk i Paulina Fedorczuk z kl. VI.

  Serdecznie gratulujemy!

  27.06.2016 10:34 | więcej »
 • V Wojewódzki Konkurs Piosenki Rosyjskiej
  Podczas V edycji Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Rosyjskiej naszą szkołę reprezentowała Magda Mazurkiewicz, która wykonała piosenkę popularnej rosyjskiej piosenkarki młodego pokolenia. Magda świetnie wykonała utwór, za co otrzymała dużo braw. pani Elżbieta Kuczko przygotowała uczennicę do tego konkursu
  15.06.2016 19:37 | więcej »
 • Mateusz Stawski laureatem konkursu historycznego Lubelskiego Kuratora Oświaty
  Z przyjemnością informuję, że Mateusz Stawski,uczeń kl. VI, w dn. 04.02.2016 r. reprezentował Szkołę Podstawową Nr 2 w Terespolu w etapie wojewódzkim konkursu historycznego organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. Decyzją Wojewódzkiej Komisji Konkursowej w Lublinie Mateusz otrzymał tytuł laureata konkursu historycznego LKO. Gratulujemy.

  W ubiegłym roku szkolnym Mateusz Stawski został finalistą  XX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza
  i dzieje oręża polskiego w latach 972-1515. Od Cedyni do Orszy”.

  Jesteśmy dumni ze szczególnych osiągnięć Mateusza i reprezentowania naszej szkoły
  w konkursach historycznych. Życzymy mu dalszych sukcesów w kolejnych konkursach. Gratulujemy również rodzicom wspaniałego syna.
  Ucznia do obu konkursów przygotowywała nauczycielka historii Justyna Sowa.

   
  13.04.2016 21:12 | więcej »
 • Sukcesy w nauce klasy III gimnazjum
  10 uczniów klasy III gimnazjum, wychowanków Joanny Moździerz otrzymało świadectwo z wyróżnieniem.
  Korbal Jowita 5,41  Biłanicz Paulina 5,39 Jowik Ela 5,33 Warakomski Michał 5,22
  Kulhawczuk Agata 5,11 Olszewska Ola 4,89 Wołoch Ola 4,88 Wróblewski Konrad 4,83 Guziuk Weronika 4,78 Cielma Damian 4,78 Henryk Misiejuk ma 100% frekwencję. Gratulujemy absolwentom gimnazjum. Jest to bardzo dobry przykład dla młodszych kolegów i koleżanek.


   
  28.06.2015 08:15 | więcej »
 • Gratulujemy klasie III gimnazjum wyników egzaminu, gratulujemy nauczycielom wspaniałych uczniów!!!!
  Publikujemy wyniki egzaminu gimnazjalnego składając jednocześnie gratulacje tym, którzy są autorami tego sukcesu - nauczycielom i ich uczniom!!! Porównajcie wyniki uczniów naszego gimnazjum, wyniki w gminie, powiecie i województwie.Jest się czym pochwalić!
  Wyniki_egzaminu_gimnazjalnego_w_Gimnazjum_Publicznym_nr_2.xls
  23.06.2015 21:47 | więcej »
 • Międzynarodowy konkurs prozy rosyjskiej „Żywa klasyka”
  Uczennica szkoły podstawowej  –Paulina Stukanova reprezentowała szkołę w eliminacjach regionalnych Międzynarodowego Konkursu Prozy Rosyjskiej "Żywa klasyka", które odbywały się w Siedlcach.
   
  27.04.2015 19:43 | więcej »
 • Zawody II Stopnia Olimpiady Języka Rosyjskiego

  Dnia 07 marca 2015 r. uczniowie LO – Roman Jefimuk i Marek Weremczuk uczestniczyli w zawodach II Stopnia Olimpiady Języka Rosyjskiego , które miały miejsce w Lublinie na UMCS.  Za udział i dobre wyniki na tym etapie otrzymali dyplomy gratulacyjne.

  09.04.2015 09:33 | więcej »
 • Uczniowie Liceum w Terespolu na XLVI OJR!!!!!!
  Dnia 07 marca 2015 r. uczniowie LO – Roman Jefimuk i Marek Weremczuk uczestniczyli w zawodach II Stopnia Olimpiady Języka Rosyjskiego , które miały  miejsce w Lublinie na UMCS. 
  09.03.2015 19:49 | więcej »
 • Międzynarodowy konkurs prozy rosyjskiej „Żywa klasyka”
  Miło nam poinformować, że uczennica szkoły podstawowej - Paulina Stukanowa, po przejściu etapu szkolnego, będzie reprezentować naszą szkołę w eliminacjach regionalnych w Siedlcach w konkursie prozy rosyjskiej. Paulina przedstawi bajkę «Маша и медведь».

   
  04.03.2015 18:43 | więcej »
 • Brawo Mateusz Stawski
  Mateusz Stawski uczeń kl. V reprezentuje Szkołę Podstawową nr 2 w Terespolu w roku szkolnym 2014/2015 w XX Ogólnopolskim Konkursie Historycznym im. Majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514. Od Cedyni do Orszy”. Mateusz rozwiązał pomyślnie zadania etapu szkolnego a następnie – etapu rejonowego konkursu, który odbył się 10 grudnia 2014 r. w Białej Podlaskiej. Uczeń zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego konkursu, który odbędzie się 16 kwietnia 2015 r. Życzmy Mateuszowi kolejnych sukcesów.Ucznia do konkursu przygotowuje nauczycielka historii Justyna Sowa.
   
  04.03.2015 18:11 | więcej »
 • Uczeń liceum Marek Weremczuk uczestniczył w konkursie recytatorskim poezji rosyjskiej"Strofy pod samowarem"
   Konkurs odbył się w Siedlcach13.12.2014 r. W konkursie brali udział uczniowie  z 7 powiatów, około 70 uczestników. Marek zaprezentował баснь Крылова  «Волк и яглёнок». Chociaż nie zajęliśmy czołowego miejsca, było to dla nas miłe i pożyteczne wydarzenie.http://zsoterespol.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=85
   
  17.12.2014 10:06 | więcej »
 • Kolejny sukces uczniów liceum
  Roman Jefimuk i Marek Weremczuk zakwalifikowali się do etapu okręgowego Olimpiady Języka Rosyjskiego, który odbędzie się w marcu 2015 r w Lublinie. Ни пуха, ни пера мальчики! (Czyli trzymamy kciuki) Kciuki trzymamy również za Milenę Darkiewicz, która reprezentować będzie szkołę na Konkursie Recytatorskim Poezji Rosyjskiej „Strofy pod samowarem” w Siedlcach 13 grudnia 2014 r.
  08.12.2014 08:31 | więcej »
 • Sukcesy terespolskich licealistów.
  Z radością donosimy, że Karol Klamerek oraz Karol Butrym obaj uczniowie z klasy III b, zakwalifikowali się do etapów okręgowych olimpiad przedmiotowych.
  05.12.2014 15:14 | więcej »
 • I miejsce Karola Klamerka w powiatowym konkursie historycznym "Tadeusz Kościuszko i jego czasy"
  W związku z obchodami 220 rocznicy wybuchu Powstania Kościuszkowskiego 7 listopada 2014r. w Zespole Szkół im.Wł. St. Reymonta odbył się konkurs historyczny "Tadeusz Kościuszko i jego czasy". Uczestniczyło w nim 21 uczniów z 7 szkół ponadgimnazjalnych powiatu bialskiego. I miejsce zajął Karol Klamerek uczeń naszego liceum.Sukces odniosła drużyna z LO im. Bohaterów Warszawy w Terespolu, która w składzie: Karol Klamerek, Karolina Kamockaja, Mateusz Lubański uplasowała się na drugim miejscu.Opiekunem merytorycznym jest dr Bogusław Korzeniewski.
  17.11.2014 11:22 | więcej »
 • Olimpiada Wiedzy O Zdrowiu Psychicznym. Sukces Marty Juszczuk z II A
  10 października 2014r.  odbył się etap powiatowy II Regionalnej Olimpiady Wiedzy O Zdrowiu Psychicznym, w której uczestniczyli uczniowie z pięciu powiatów: bialskiego, radzyńskiego, parczewskiego, włodawskiego i lubartowskiego. Miejsce III przypadło w udziale Marcie Juszczuk z Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Warszawy w Terespolu. 
   
  17.10.2014 14:18 | więcej »
 • Ostateczne rozliczenie wyników matur
  Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Warszawy w Terespolu jest na drugim miejscu wśród szkół powiatu bialskiego po ostatecznym rozliczeniu wyników matur.Gratulujemy absolwentom.Więcej na stronie http://biala24.pl/?id=Informacje&x=18850
  26.09.2014 14:21 | więcej »
 • Najlepsi uczniowie w roku szkolnym 2013/2014
  W roku szkolnym 2013/2014 najlepsi okazali się:
   
  27.08.2014 14:25 | więcej »
 • XIX Marsz Patrolowy - powody do dumy
  28 i 29 maja 2014 r odbył się już XIX Marsz Patrolowy Szlakiem Legionów Po Podlasiu.  Podczas uroczystości otwarcia dokonano odznaczenia Złotym Medalem Rady Ochrony Pamięci Walki i Męczeństwa Zespołu Szkół Ogólnokształcących im Bohaterów Warszawy w Terespolu a także Srebrnym Medalem Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej pana dyr Tomasza Oleszczuka i pana Andrzeja Korbala.
  19.06.2014 22:09 | więcej »
 • Sukces Patrycji Danieluk
  W sobotę 24 maja 2014r w Sali Kameralnej MOK w Międzyrzecu Podlaskim podsumowano XIX Ogólnopolski Konkurs Literacki im.Marii Konopnickiej.Opowiadanie Patrycji Danieluk pt."Niecodzienna przyjaźń" zostało nagrodzone III miejscem.
  26.05.2014 13:34 | więcej »
 • "Sport w mojej małej ojczyźnie też ma ciekawą historię..."
  Kamila Rafałko uczennica klasy drugiej Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Warszawy została laureatką konkursu "Moje małe ojczyzny w relacjach bliskich".Druga edycja konkursu miała temat:"Sport w mojej małej ojczyźnie też ma ciekawą historię..." Kamila zdobyła III miejsce w kategorii prezentacje multimedialne. Temat pracy„Powiatowe Biegi Uliczne Memoriału im. Wincentego Kozłowskiego w Terespolu"Opiekunem merytorycznym Kamili była pani Renata Nowicka.
  23.05.2014 17:05 | więcej »
 • Sukces Łukasza
  Uczeń klasy III GP nr 2 Łukasz Puzaitis zdobył I miejsce w Międzygimnazjalnym Konkursie Literackim "Słowianin na tronie Piotrowym". Cennych wskazówek podczas przygotowania do konkursu udzieliła pani Małgorzata Papińska.
  jm
  17.04.2014 22:18 | więcej »
 • XLV OLIMPIADA JĘZYKA ROSYJSKIEGO 2014

  W dniu 08.03.2014 r. odbyły się eliminacje okręgowe Olimpiady Języka Rosyjskiego w Lublinie.  Naszą szkołę reprezentował Roman Jefimuk

  Uczniowie pisali test leksykalno – gramatyczny a następnie przystąpili do etapu ustnego.

  Roman uzyskał 76p/100p i otrzymał wyróżnienie, co daje mu szansę na udział w etapie centralnym w Warszawie. Trzymamy więc kciuki i liczymy na awans do etapu ogólnopolskiego.

  Serdecznie gratulujemy!!!

  jm

  24.04.2014 12:27 | więcej »
 • Konkurs „Wiedza biletem do Brukseli”

  Uczennica klasy II a Kamila Rafałko została laureatką konkursu o Unii Europejskiej „Wiedza biletem do Brukseli” zorganizowanego przez posła do Parlamentu Europejskiego prof. Zbigniewa Zaleskiego.    W nagrodę pojedzie w dniach 1-2 kwietnia 2014 r. na wycieczkę do Brukseli. Brawo Kamila. Kamilę do konkursu przygotował dr Bogusław Korzeniewski. Fotorelacja http://zsoterespol.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=39

  jm

  12.04.2014 16:04 | więcej »
 • II OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL PIOSENKI ROSYJSKIEJ „BAŁAŁAJKA” DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJALNYCH Siedlce 27-28 marca 2014 r.
  Po wstępnych eliminacjach - wysłanie nagrania CD na adres organizatorów -  do udziału w konkursie, sposród ponad stu uczestników, zostały zaproszone uczennic Gimnazjum nr 2 w Terespolu:  Angelika Pieńkus (III klasa) oraz  Aleksandra Gawryluk (II klasa), które będą  występowały w kategorii soliści oraz duety.  Angelika zaśpiewa piosenkę Anny German "Надежда", a Ola piosenkę Bułata Okudżawy „Молитва”.Może to dobry początek i czas, aby wszyscy zaczęli się uczyć języka Puszkina i Tołstoja? 

  Trzymamy kciuki

  14.03.2014 22:53 | więcej »
 • I REJONOWY KONKURS ORTOGRAFICZNY Z JĘZYKA ROSYJSKIEGO
  Uczniowie naszej szkoły wzięli również udział w konkursie ortograficznym z języka rosyjskiego, organizowanego przez IV LO w Białej Podlaskiej. Wyróżnienie otrzymali: Roman Jefimuk i Mateusz Parafiniuk. Obydwaj uczniowie z klasy II. No brawo panowie!!! Chapeau bas!!! Jak mawiają Rosjanie....po francusku oczywiście;)
  jm
  14.03.2014 22:53 | więcej »
 • XLIV OLIMPIADA JĘZYKA ROSYJSKIEGO

  W roku szkolnym 2013/2014 w Olimpiadzie Języka Rosyjskiego bierze udział uczeń naszego Liceum – Roman Jefimuk z klasy II b, który zmagać się będzie o jak najlepszy wynik na eliminacjach okręgowych w Lublinie, już 8 marca. Do Olimpiady przygotowuje Romana Jefimiuka pani mgr Elżbieta Kuczko

    

  14.03.2014 22:55 | więcej »
 • Stypendystka Prezesa Rady Ministrów.

  Miło nam poinformować, że stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymała Luiza Czulak uczennica klasy II A Liceum Ogólnokształcącegi im. Bohaterów Warszawy. Cieszymy się z sukcesów naukowych Luizy. Gratulacje

  jm

  14.03.2014 22:56 | więcej »

Aktualności

Kontakt

 • Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Terespolu PSW im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej. Szkoła Podstawowa nr 2 w Terespolu z oddziałami gimnazjalnymi.
  ul. Wojska Polskiego 88
  21-550 Terespol
 • 83 375 20 04

Galeria